https://cheapreplicawatch.net https://cheapreplicawatcheshere.com https://fakeiwcwatches.net/ https://fakekonstantinchaykin.com/ fake rolex rolex replica fakerolex.cc https://fakewatcherolex.com https://fakewatcherolex.net replica watches replica rolex replica rolex watches https://fake-watches.top https://genuinereplicawatches.com https://gurjanplywoodindustry.com/

Lubisz nawilżenie lubrykantów?

Niektórzy nie kojarzą pielęgnacji stref intymnych z czymś więcej poza codziennym myciem. Doskonale na narządy rozrodcze wpływa seks, który jednak nie powinien być niekomfortowy. Pielęgnacja zatem rozumiana jest również jako stosowne nawilżenie podczas miłosnych igraszek. Zapewniają je lubrykanty. Jest ich jednak tak wiele, że ciężko połapać się w tym temacie. Najbliższych kilka minut przybliży ów temat.

 

Baza żelu nawilżającego

Podstawową kwestią, na której należy się skupić, jest baza żelu nawilżającego. Jako gadżet erotyczny lubrykant ma na celu nie tylko wpłynąć na przyjemność seksualną, ale również zapewnić możliwie wysokie bezpieczeństwo współżycia. I tak w zależności od bazy, żel dedykuje się określonym czynnościom seksualnym oraz innym czynnikom.

Pierwszą grupą są lubrykanty na bazie silikonu. Należą do najpopularniejszych, gdyż swoimi właściwościami zachęcają do wyboru właśnie jego.

 • doskonale nawilżają strefy intymne

 • zapewniają wyjątkowy poślizg

 • są odporne na kontakt z wodą

 • sprawdzają się podczas stosunku pochwowego

 • zalecane także w seksie analnym

 • bezpieczne w użyciu z prezerwatywami

 • często pachną i mają atrakcyjny smak i kolor

Drugą pozycję w rankingu popularności zajmują żele nawilżające, w których bazę stanowi woda. Co prawda jako największą wadę wymienia się szybką wchłanialność i konieczność ponownej aplikacji. Jednakowoż warto po niego sięgnąć, gdyż:

Trzecią i niezbyt lubianą grupa to lubrykanty stworzone na bazie olejów. Co prawda istnieje rzesza oddanych im wyznawców, jednak przez swoją konsystencję niestety mają one zdolność do:

 • uszkadzania prezerwatyw, co redukuje ich skuteczność

 • mogą być nietolerowane przez organizm

 • tłuste składniki osiadają w organizmie

 • ciężko jest je usunąć z pochwy czy odbytu

 • przyczyniają się do infekcji

 

Jak korzystać z żelu nawilżającego?

Na półkach sklepowych znaleźć można lubrykanty stymulujące oraz powiększające i znieczulające, jednakże to te nawilżające zasługują a największe uznanie. Inne wymienione są jednak niezbędne dla urozmaicenia seksu, co dla wielu jest standardem. Warto jednak mieć w swych zapasach tubkę żelu nawilżającego, aby współżycie było przyjemne i bezpieczne, aby sprawiało radość, a nie wieńczyło seks znamionami otarć.

Dedykowane są zatem osobom o szczególnych skłonnościach do mikrouszkodzeń oraz borykających się z suchością podczas stosunku. Prócz bazy lubrykanty zwierają w składzie pantenol, rumianek, aloes, a więc składniki absolutnie przyjazne dla skóry, które koją i uprzyjemniają chwile uniesienia.

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy wybrany produkt posiada certyfikaty dowodzące bezpieczeństwa, zgodności z przeznaczeniem i staranności dobranych składników. To istotne zarówno przy stosunku waginalnym, jak i analnym czy oralnym.

 

Który żel będzie najlepszy?

Ciężko jest wprost podać markę, która zajmuje się tworzeniem ”najlepszych” lubrykantów, gdyż każdy człowiek ma swoje preferencje. Należy zawsze sugerować się potrzebami, które sygnalizuje ciało oraz uwzględniać do jakich konkretnych czynności ma posłużyć żel (uwzględniając również gadżety erotyczne)

Choć rzadko uczulają, nie wolno bagatelizować niepokojących objawów. Zawsze można poprosić o poradę ginekologa, seksuologa czy zasugerować się opiniami innych par, które nie wyobrażają sobie seksualnych przeżyć bez obecności lurykantów.

Brak komentarzy

Your email address will not be published.